Projekt OGRODZENIE

Kiedy zamawiasz projekt domu, jesteś skupiony na jego bryle, wielkości i funkcjonalnym rozmieszczeniu pomieszczeń. Zwykle architekt osadza go w jakimś otoczeniu, najczęściej jest to ogród. Jednak rzadko kiedy wizualizacja obejmuje również ogrodzenie.

mała architektura ogrodowa – pergole LEGI

Teoretycznie ogrodzenie to ostatni etap, zamykający budowę domu. Finalna decyzja co do jego wizji i zakupu często bywa podyktowana ograniczonymi już możliwościami finansowymi. W związku z tym niektórzy sądzą, że do wyboru pozostaje im jedynie kwestia tego, w którym markecie budowlanym złożą zamówienie na ogrodzenie. Wydaje im się, że o jakości mogą jedynie pomarzyć, nie mówiąc już o walorach estetycznych. Nic bardziej mylnego.

architektura gabionowa na słupku RP fit D

Mój kuzyn kończąc budowę domu skonsultował temat ogrodzenia z projektantem. Chciał wiedzieć jakie ogrodzenie poleciłby mu architekt biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny, estetyczny i jakościowy. Ten bez wahania skierował go do LEGI. Dzięki dostępności programu dla architektów z bibliotekami BIM do Archicada, który pozwala na wrysowanie ogrodzeń posesyjnych, przemysłowych czy sportowych w projekt, architekci mają możliwość stworzenia dla klienta kompleksowej oferty. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta dla obu stron. Architekt ma możliwość zamknięcia wizji, natomiast klient dostaje pełną wizualizację swojej inwestycji. Dodatkowo jeśli skorzysta z konfiguratora ogrodzeń umieszczonego na stronie internetowej, może uzyskać wycenę.