Za rok, może dwa…

Ogrodzenie z założenia wybierasz i kupujesz raz w życiu. Taką przynajmniej masz nadzieję. Nie myślisz więc o dostępności tego samego materiału za kilka czy kilkanaście lat. Tymczasem sytuacja może cię zaskoczyć. Nawet jeśli wydaje Ci się, że ogrodzenie panelowe kupisz zawsze, pamiętaj że jakość i trwałość materiału może Cię zaskoczyć.

słupek RP fit R+K
ogrodzenie w systemie LEGI R

W marcu w 15-letnie ogrodzenie moich znajomych wjechało auto. Przykra sprawa: uszkodzone dwa przęsła, do wymiany dodatkowo – oprócz paneli – trzy słupki. Ogrodzenie pomimo upływu czasu, w całkiem dobrym stanie wizualnym i użytkowym. Znajomi nie planowali więc wymiany całości, a raczej uzupełnienie zniszczonych elementów. Jakże byli rozczarowani, gdy okazało się, że nie są w stanie ich dokupić. Po prostu firma nie produkuje już tego typu ogrodzeń i nie są nigdzie dostępne. Być może nie jest to częsty przypadek. Nieczęsto też zdarza się, że zaistnieje potrzeba rozbudowy istniejącego ogrodzenia, np. z powodu powiększenia terenu inwestycji. Mimo to zdecydowanie spokojniej wybiera się ogrodzenie, którego producent gwarantuje dostępność materiału ponad 70-letnią obecnością na rynkach całej Europy. Taka sytuacja dotyczy systemów ogrodzeniowych LEGI.

panel ozdobny na słupku RP pur
ogrodzenie w systemie LEGI R – panel ozdobny

Powtarzalność produktów w sytuacji, gdy inwestycja jest rozłożona w czasie na kilka czy kilkanaście lub więcej lat jest kluczowa. To duży komfort i brak kłopotów w przypadku decyzji o powiększeniu powierzchni terenu do ogrodzenia lub w sytuacji, gdy z powodu działania czynników zewnętrznych elementy systemu będą wymagały wymiany.  Ogrodzenie panelowe LEGI jest dostępne w sieci dystrybucji w całej Europie od kilkudziesięciu lat. Taka tradycja i doświadczenie w produkcji zobowiązuje do jakości oraz dostępności produktów.