Będzie zabawa!

Coraz więcej nowopowstających osiedli jest zaprojektowanych tak, by między budynkami znalazła się przestrzeń na plac zabaw czy siłownię zewnętrzną. Są to zwykle wydzielone obszary – estetyczne, zadbane i zabezpieczone niewysokim ogrodzeniem, które pozornie wydaje się zbędnym elementem. Jednak ogrodzenie placu zabaw to nie kwestia fantazji.

klasyczne ogrodzenie na słupku z ukrytymi elementami montażowymi – Wałbrzych

Osiedle na którym mieszkam również zostało zaplanowane z uwzględnieniem takiego miejsca. Kiedy przyszedł czas wyboru projektu, pojawiły się głosy, że ogrodzenie jako takie źle się kojarzy, podraża koszt inwestycji i najlepiej byłoby z niego zrezygnować. Ale okazało się że ogrodzenie placu zabaw, wbrew pozorom pełni istotne funkcje. Przede wszystkim zabezpiecza młodsze dzieci przed niezauważonym przez opiekuna oddaleniem się z miejsca zabawy. Chyba każdy kto ma styczność z dziećmi doświadczył tej fali gorąca, która uderza gdy sięgasz do torby po butelkę z piciem, podnosisz głowę i nie widzisz malca. Kiedy go w końcu zlokalizujesz, zastanawiasz się jak to możliwe, by w kilka sekund przemierzył taką odległość!

panel ozdobny i słupek z ukrytymi elementami montażowymi – Wałbrzych

Kolejny temat to kwestia zabezpieczenia bawiących się dzieci przed zwierzętami. Chodzi przede wszystkim o psy, które mogą zareagować nerwowo na hałasujące czy biegające dzieci. Niewątpliwie ogrodzenie ogranicza również dostęp zwierząt do tej przestrzeni. Dzięki temu na pewno łatwiej utrzymać tu czystość i uniknąć niespodzianek w trawie czy piasku. Ogrodzenie ułatwia także monitorowanie terenu i zabezpieczenie go przed wandalami lub niepożądanymi osobami na jego terenie. Jako że najistotniejszą kwestią pozostaje bezpieczeństwo nie tylko użytkowników placu zabaw ale i samego ogrodzenia, zasugerowaliśmy sprawdzenie oferty LEGI. Technologia systemów LEGI pozwala na dobór produktu zależnie od priorytetów. Można zastosować ogrodzenie z ażurowymi słupkami, które nie ograniczają pola widzenia. Ma to znaczenie gdy plac zabaw jest zlokalizowany w pobliżu ulicy. Można również zastosować słupki, które mają ukryte elementy montażowe, co wykluczy potencjalne urazy na które mogą być narażone dzieci. Kwestie estetyki pozostają w tej sytuacji dodatkowym atutem.

plac zabaw fala
panel ozdobny i słupek z ukrytymi elementami montażowymi – Świebodzice