Z górki na pazurki

czyli kilka słów o tym jak ogrodzenia LEGI pokonują nierówności terenu, oferując montaż paneli skośnych.

Piękna rekreacyjna działka w górach. Mały klimatyczny domek. I stare drewniane, obdarte z farby ogrodzenie. Na dodatek działka położona na nierównym górskim terenie. Gdzie szukać odpowiedniego ogrodzenia, które zachowa ładną linię i nie zrobi odpychającego wrażenia ?

ogrodzenia LEGI z paneli skośnych pozwalają zachować linię bez stopniowania kraty

Taką oto inwestycję poczyniliśmy na weekendowy wypoczynek. A w perspektywie na zamieszkanie i prowadzenie pensjonatu. To się musiało skończyć wizytą na stronie internetowej www.legi.pl Muszą mieć na to radę. Chcieliśmy żeby ogrodzenie miało jedną linię, bez schodków – i tak właśnie się stało! Udało się pokonać spadek terenu sięgający blisko 20cm na 1m. A to dzięki zastosowaniu paneli skośnych LEGI. Kraty skośne pozwalają zachować jedną linię ogrodzenia, pomimo że działka leży na pagórkowatym terenie. Dzięki nim można pokonać spadek między 10cm a 60cm na jednej kracie, tj. na długości 2,5m.

ogrodzenia LEGI z paneli skośnych dostosowujemy do spadku terenu

To jest rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą stopniować kraty na słupku. Ogrodzenia LEGI dają też taką możliwość. W systemie „R” jest to możliwe w zasadzie na każdym słupku. Tak więc można powiedzieć, że jest to kwestia przyjętej estetyki. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo tego rozwiązania – stosując panele skośne unikamy wystających elementów.

spadek terenu pokonany stopniowaniem kraty na słupku RP uno R

Krótka telefoniczna rozmowa z osobą w biurze handlowym i już wiedzieliśmy, że w LEGI znajdziemy rozwiązanie. Na stronie internetowej w zakładce „do pobrania” znaleźliśmy kartę katalogową, zwierającą ważne informacje o panelach skośnych LEGI. Umieszczono tam również instrukcję montażu, który okazał się szybki i łatwy, więc firma montażowa sprawnie poradziła sobie z przeciwnościami. Efekty? Wymarzone!

Jeśli macie kłopot z nierównym terenem i chcecie uniknąć wysokich kosztów związanych z niwelacją skontaktujcie z biurem LEGI – na pewno znajdziecie tu rozwiązanie.