Ogrodzeniowa geometria

Jak połączyć panele ogrodzenia aby narożnik był subtelny i ciekawy, żeby nie zasłaniał go słup i żeby było możliwe ustawienie odpowiedniego do granicy działki kąta? Wydaje się, że to bez znaczenia? Nic bardziej mylnego! Łączenie paneli to ważny aspekt w projektowaniu ogrodzenia.

narożnik LEGI, inwestycja: zabudowa jednorodzinna

Kiedy grodziliśmy działkę w pierwszej chwili wcale o tym nie myśleliśmy. Wiadomo było ile metrów, jaka wysokość, jaki kolor. Wybraliśmy panel i słupek. A potem padło pytanie: ile odcinków będziemy łączyć? ile będzie narożników? Hmmm…cztery – taki standard zdaje się. W takim razie trzeba je jakoś połączyć – to oczywiste, ale jak? Okazuje się, że systemy ogrodzeniowe proponują różne opcje. Ja chciałam, by narożnik nie był zasłonięty. Zależało mi żeby łączenie nie rzucało się w oczy a mimo to dobrze spinało całość i gwarantowało bezpieczeństwo systemu. Panele ogrodzenia w systemach LEGI łączy się za pomocą ośrubowania narożnego. To rozwiązanie spełniło oba moje oczekiwania: jest subtelne i jednocześnie solidne.

system łączenia narożnika LEGI

LEGI proponuje ciekawe rozwiązanie oparte na spięciu krat uchwytami z blachy kwasoodpornej i paralelkami. Uchwyty łatwo montuje się na prętach poziomych a paralelki łapią pionowe pręty. Całość zgrabnie łączy kraty i co ważne pozwala na regulację kąta łączenia zgodnie z granicą działki. W efekcie narożnik nie zasłania pola widzenia a krata jest mocno spięta i unieruchomiona. Dodatkowo rozwiązanie jest dopasowane kolorystycznie do paneli i słupków, a ilość łączeń jest zależna od wybranej wysokości.

Ogrodzenie wygląda estetycznie i ciekawie. Ośrubowanie nie zasłania widoku ale jego przemyślana konstrukcja odpowiednio zabezpiecza łączenia w narożnikach.