HIP! HIP! HURA! Boisko i GRA

Nasze młode osiedle będzie miało boisko. Dla takiej społeczności jak my, gdzie jest sporo rodzin z dziećmi to naprawdę świetna wiadomość. Boisko i specjalne sportowe ogrodzenie wraz całą infrastrukturą zaprojektowano tak, by wszyscy mieszkańcy czuli się zadowoleni.

piłkochwyt

Było sporo stresu i o mały włos inwestycja wcale by nie ruszyła, choć wszyscy bardzo tego chcieliśmy. Kluczową kwestią było usytuowanie obiektu – niewielka przestrzeń pomiędzy główną drogą a pierwszymi zabudowaniami musiała wystarczyć. Rodziło to szereg obaw związanych z jednej strony z bezpieczeństwem, a z drugiej z hałaśliwymi uderzeniami piłki o kraty.

Na szczęście wszystkie te wątpliwości dało się rozwiać. Projektant z dużym doświadczeniem w temacie ogrodzeń sportowych, zaproponował systemowe rozwiązanie LEGI. System LEGI B, tj. piłkochwyt, czyli najwyższej jakości ogrodzenie sportowe, które może osiągać wysokość nawet 8m. Nie mamy wątpliwości, że żadnemu dziecku nie przyjdzie do głowy skakać przez taki płot za piłką, o ile w ogóle któreś będzie w stanie przerzucić ją na drugą stronę. Zresztą tak naprawdę myślimy o niższym ogrodzeniu wysokości 4m, maksymalnie do 6m od strony ulicy i zabudowań. System LEGI B standardowo jest wyposażony w gumowe tłumiki, które zmniejszają hałas wywołany uderzeniami piłki o kraty. A jest co wyciszać, bo ogrodzenie opiera się o solidne słupy typu IPE, na których zawieszone są kraty o grubych prętach 8/6/8, dzięki czemu żywotność ogrodzenia znacząco się wydłuża.